
| Heating capacity | 2 kW |
| Product dimensions | 675 x 72 x 105 mm |
| Weight | 1,7 kg |
| Manufacturer | Veltron |
| Guarantee | 3 years |
|
ULG heating element lifetime
|
5000 h |
| Area to be heated | 9m2 |
| Package weight | 1,7 kg |
| Package dimensions PxKxL | 105 x 72 x 675 mm |
| Model | IRAS ULG SLIM |
| EAN code | 4744784011116 |
| Places of use | Home terrace, veranda, restaurant and café terrace, over the table, barbecue, summer kitchen, home, cottage, café, terraces, outdoor events. |
| Remote control | yes |
| Pinge | 220-240V/50Hz |
| Dimmable with remote control | 1-2 kW |
| Color | matt black |
| Installation |
wall, ceiling hanging with chains
|
| Protect | 10A (Amp) |