7 punkti mida arvestada markiisi valikul

Korralik ja kvaliteetne markiis on ehteks igale avatud terrassile olgu see siis koduõuel või rõdul. Markiis on mõeldud eelkõige päikesevarjuks, kuid korralik markiis kaitseb ka väikse vihmasabina eest. Allpool siis mõningad soovitused korraliku markiisi valimiseks:

1.Alusta markiisi valimist sellest, et mõõda sobiliku vaba pinna suurus kuhu on plaan markiis kinnitada. Ostmisel teavita alati millist tüüpi pinnale on kavas markiis kinnitada, siis on lihtsam planeerida paigaldust.

2.Kui oled vaba pinna suuruse kindlaks teinud, jääb valida, kellelt markiis hankida. Pakkujad jagunevad üldiselt kaheks, pakutakse täpse soovitud pikkusega ja suure kangavalikuga eritellimusel valmistatud markiise ning väiksema kangavalikuga ja standardse pikkusega (0,5m sammuga 3-5,5m pikkused) markiise. Peamine erinevus on hinnas ja tarneajas, kui esimesed on ca 2 korda kallimad ja tarne kuni 4 nädalat, siis viimased on laost kohe võtta

3.Saadaval on peamiselt kahte tüüpi markiise, avatud ja suletud tüüpi korpusega, esimesed on nn. lahtist tüüpi, kus markiisi kangas paikneb võllil lahtiselt, ehk kangas on ka kokkukeritud asendis ilmastikule avatud. Teisel juhul paikneb markiisi kangas suletud korpuses, mis on meie kliimas igal juhul eelistatud variant.

4.Markiisi kangaste puhul peaks kindlasti kontrollima, kas need on UV kindlad, PU või PVC kattega ning veekindlate õmblustega, mis tagab nende vastupidavuse päikesekiirgusele ja vihmale.

5.Markiisi korpus peaks kindlasti olema pulbervärvitud alumiiniumist, meie poolt pakutud mudelid on ka puldiga kaugjuhitavad ja LED valgustitega

6.Markiisi kasutamisel jälgi kindlasti seda, et pikemaks kodunt lahkudes ei jääks see avatuks, sest ootamatu tuulehoog võib selle rikkuda, tegemist on ju peaaegu suure purjega, mis võtab kergelt tuule alla.

7.Enne ostu lõplikku sooritamist täpsusta alati, kas ettevõtte pakub ka paigaldust ning vajadusel remonti ja järelhooldust, korraliku teenindusega ettevõtted pakuvad ka markiisikanga pesu, kui see on ajaga määrdunud.