Technical information
| Heating capacity | 15 kW |
| Product dimensions | 980 x 2440 mm |
| Weight | 35kg |
| Manufacturer | Sahara |
| Guarantee | 2 |
| Area to be heated | 18 m2 |
| Gas consumption | 600-1080 g/h |
| Gas balloon | quick coupling 11 kg |
| Package weight | 35 |
| Package width | 690 |
| Package height | 490 |
| Package depth | 570 |
| EAN code | 5391535340101 |
| Places of use | Outdoor terraces for cafes, restaurants, home terraces, barbecue, summer kitchen, other terraces, outdoor events. |
| Color | white |
| Censorship | electric (battery operated) |
| Gas | Propane, butane or mixtures thereof |