Kuidas valida popup telki?

Popup telgi raami materjal 

Telgiraam on kvaliteetsetel popup telkidel eranditult kuusnurksest alumiiniumprofiilist. Erinevused võivad olla raami profiili ristlõikes mis võib olla kas 40 mm või 50 mm, viimane on pisut raskema kaaluga aga ka pisut tugevam ja sobib just suurema mõõduga telkidele.

Popup telgi suurused
Klassikalised popup telgi suurused on 2×2, 3×3, 3×4,5, 3×6, 4×4, 4×6 ja 4x8m Kuusnurkse telgi puhul on standardsuuruseks 5,7m diameetriga telk. Kõikide mõõtudega telkide kõrgused on reguleeritavad, standardse seina kõrgus on 2,05m. Telkidel on olemas ühendusvõimalused – raamide kinnitusklambrid, telgikatuste vahelised vihmaveerennid jne. Nii on võimalik telke ühendades tekitada suuri varjualuseid pindu. Vajadusel saab sellises varjualuses vaheseintega tekitada eraldi ruume.

Kangas
Raami valimine on kindlasti oluline, aga kangas määrab telgi. Kanga paksus, pinnatöötlusmaterjal ja -viis muudavad kanga funktsionaalsust drastiliselt. Viimasest sõltub vihmataluvus (kui kaua peab vett, mis tuuletugevuse juures vihma läbi ei lase jne), UV taluvus (sh UV käes kanga väsimine), mehhaanilise koormuse taluvus (n:mitu korda talub ülespanekul telginurkade hõõrumist) jne. Kvaliteetsetel telkidel on kanga paksus vähemalt 500 DENi

Trükk
Reklaamtelk vajab logode või sõnumi trükki katuse siiludel, serval ja/või seintel. On kaks võimalust – kuumtrükk või täisdigitaalne trükk ehk digitrükk. Kuumtrükk tähendab 1-2 ruutmeerist trükitud pilti / logo / kirja. Seda meetodit ei saa kasutada servade ja õmbluste läheduses. Täisdigitaalne trükk tähendab, et trükitakse suureformaadilises printeris kangas ja sellest õmmeldakse katus ja/või seinad. Trükk võib ulatuda servadeni ja katta kogu pinna.

Hind
Telgikomplekti hind võib erineda mitmeid kordi. Seejuures telgiraami osa kallima klassi telgi hinnas on võrreldes kanga hinnaga väike. Seetõttu komplekteeritakse profitasemel kangaga enamasti ainult kallima klassi telgiraame. Suurtes piirides on valikukriteerium järgmine – võta kallim telk, kui kasutad telki tihti.