PÄIKESEVARJU HOOLDUS

Oleme viimastel aastatel Eesti kliimas saanud nautida suurepäraseid suveilmasid, kus päikesevari on muutunud hädavajalikuks terrassil mugavust pakkuvaks esemeks. Kätte jõudnud talveperioodil on mõistlik päikesevari puhastada ja pakkida kuiva ruumi hoiule selleks, et pikendada päikesevarju eluiga ja seeläbi ka enda heaolutunnet mitmeks suveks.

Siin on mõned näpunäited terrassivarjude puhastamiseks ja hooldamiseks:

  • RAAMI PESU – Te ei pea oma terrassivarju raami sageli puhastama, kuid perioodiline ja vajadusel pesuainetega töötlemine toetab toote pikka eluiga. Ükskõik, kas soovite tolmu ja prahti eemaldada või mustust maha pühkida, on üldjuhul vaja ainult puhast ja niisket lappi. See peaks tagama suurema osa mustuse eemaldamise. Kui teil on aga raam tugevamalt määrdunud (lähedal asuv sõidutee ja sellelt tulev liiklustolm), alustage puhastamisel aluselise seebi ja vee segust ning kasutage seda õrna lapiga. Kui olete mustuse maha nühkinud, loputage niiske lapiga. Vältige mürgiste puhastusvahendite või tugevate kemikaalide kasutamist, kuna need tooted võivad teie terrassivarju raami viimistlust kahjustada ja soodustada rooste tekkimist.
  • KANGA PUHASTUS – Kangas oleks enne hoiustamist kindlasti vajalik puhastada kogu mustusest: alates linnu väljaheidetest kuni langenud lehtedeni. Lahtise mustuse kohene maha pesemine aitab plekke vältida, nii et tegutsege kiiresti. Alustuseks kontrollige, kas teie varju kangas on eemaldatav, mis muudab puhastamise lihtsamaks. Järgmisena pange oma õuele aluskate (kile või mõni muu puhas present) või mõned vanad tekid/linad, et kaitsta varju katte maapinna puudutamise eest, ja laotage puhastust vajav kate sellele laiali. Pihustage kahjustatud piirkonda oma aiavoolikust voolava veega, seejärel pühkige kõik kuivanud lahtine mustus õrnalt lapiga, peske katet aluselise seebi ja sooja veega. Lõpuks loputage puhastatud ala uuesti oma aiavooliku abil. Laske oma varju kangal vabalt õues õhu käes kuivada. Paigaldage kangas raamile ja jätke vari lahti – kui võimalik, pange see kuivamisprotsessi kiirendamiseks päikeselisse kohta. Kui kate on tugevalt määrdunud, soovitame seda keemiliselt puhastada või viia see spetsialistide kätte puhastusse, kes hindavad, kas seda katet on üldse võimalik puhtaks saada.
  • VARJU JALG/KIVID – varju jalg ja kivid eraldi hooldust ei vaja – kui soovite, võite need hoiustada kusagil varjualuses, et oleks võimalik vajadusel terrassilt lund rookida. Varju jalga õues hoiustades võiks selle katta kilekotiga, et lumi sisse ei sajaks ja seal sees sulades eraldi roostet ei tekitaks.


Ehkki terrassivarjud on loodud vastu pidama erinevatele ilmastikutingimustele, ei soovitata neid tugeva tuule, tormi, orkaani ja talve ajal välja jätta. Õues hoiustamise asemel pakkige need kokku ja hoidke neid siseruumides või kuuris.

Tehke oma päikesevarjule regulaarset hooldust, nagu ülalkirjeldatud puhastustoimingud, ja enne hoiustamist veenduge, et varju kate on enne kokku panekut 100% kuiv. NB! Kui kangas on veidi märg (niiske), võib sellel kevadeks tekkida hallitus, mille kahjustusi ei ole võimalik enam välja saada isegi keemilise puhastusega.


KUS HOIAD SINA OMA TERRASSVARJU TALVEPERIOODIL?

  • Kui hoiustamiseks pole ruumi, või soovite oma varju hooldada – küsige julgelt pakkumist See e-posti aadress on spämmirobotite eest kaitstud. Selle nägemiseks peab su veebilehitsejas olema JavaSkript sisse lülitatud.