Päikesevari kohviku või restorani terrassile?

Terrass on suvisel ajal kohviku või restorani vältimatu osa, kuid arvestades meie kliimat vajab terrass vältimatult ka kaitset kerge vihma ja ka päikese eest.

Professionaalse päikesevarju valikul on rida n.ö rusikareegleid, mille kasutamisel on tulemus tagatud ja hilisemaid kasutamisprobleeme ei teki. Allpool siis mõningad soovitused profivarjude valimiseks:

1. Enne ostu kontrolli kindlasti päikesevarju kanga UV kiirgusele vastupidavust, enamikul tavakangastel see puudub ning lisaks pleekimisele põhjustab UV kiirgus ka kanga otsest lagunemist küllaltki lühikese ajaga.

2. Mida tugevam (jämedam) on varju post ja raam, seda kindlam, et tegemist on kvaliteetse tootega, mis kestab kaua. Müüjalt peaks küsima ka raami materjali kohta, kindlasti on eelistatud alumiinium, mis ei roosteta ega korrodeeru.

3. Päikesevarju avamise/sulgemise mehhanism peaks olema lahendatud ilma nöörita, viimane kipub varem või hiljem läbi kuluma.

4. Päikesevarju minimaalseks suuruseks peaks olema 3x3m, enamusel juhtudel kasutatakse 4x4m varje, kui on suur terrass, siis on vajalik juba 5x5m varjude kasutamine.

5. Konstruktsiooniliselt jagunevad varjud kaheks, keskpostiga ja külgpostiga päikesevarjud. Enamustel juhtudel on parimaks valikuks keskpostiga vari, mille konstruktsioon kannatab rohkem tuult. Tuulevaikses kohas ja hoonele lähemal võib kasutada ka külgpostiga varju, mis sobib väiksemale pinnale kuna küljel asuv post jätab varju alla rohkem ruumi.

6. Varju paigaldamisel jälgi kindlasti müüja poolt ettenähtud nõudeid, kasuta alati komplektis olevaid raskuskive või terrassile kinnitades kasuta nõuetele vastavaid kinnitusvahendeid. Tuulega liikumapääsenud päikesevari võib põhjustada palju pahandust.

7. Last but not least, ükski päikesevari ei ole kunagi lõplikult tuulekindel, pigem sulge vari varem kui hiljem, et vältida äkiliste tuulehoogude poolt tekitatavat võimalikku kahju.